Duyurular

Turizm&Gastronomi Internship programı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Amerika Dışişleri Bakanlığı kontrolünde gerçekleşen bir degişim programı olmakla birlikte sadece turizm, otelcilik ya da ilgili bölümlerden önlisans ya da lisans mezunu olan öğrencilerin katılabildiği özel bir programdır. J-1 degişim  vizesi için gereken DS 2019 çalışma izni formu basma ve işyerlerine yerleştirme yetkisi sınırlı kurumlar tarafından yapılmaktadır. 

US Department of State tarafından resmi vize sponsorluğu yetkisi sahip sayılı kuruluşlardan birisi olan Alliance Abroad Group ile beraber düzenlediğimiz bu programda kabul ve katılım şartları sizlerin ve öğrencileriniz bilgisine ve degerlendirilmesine sunmak isteriz; programlarımıza katılmak isteyen adaylar için IEFT Yurtdışı eğitim fuarlarında düzenleyeceğimiz iş fuarına ilgili adayları yönlendirmenizi rica ederiz.

IEFT fuarinda iş yerleşimi yapacağimiz alternatif işlere ve detaylara ekten ulaşabilirsiniz.

Geçmiş yıllarda programa başvurmuş olan öğrencilerimizin gerek programa uygun profilleri gerekse ingilizce alt yapıları sebebiyle Sponsor şirketimiz ve Amerikalı işverenlerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu sebeple 2018 Internship sezonu için Amerikalı Sponsor kurumumuzun bize tahsis ettiği 220 kişilik sınırlı kontenjanımızdan öğrencilerinizi de yararlandırmak istiyoruz.

Amerikalı işverenlerimiz bu yıl da en azından orta seviye ingilizceye sahip, Turizm&Gastronomi öğrencilerini Intership programına davet etmektedir.

Programla ilgili detaylı bilgi icin sponsor şirketimizin Internship katılımcıları için hazırladığı internet sitesine göz atabilirsiniz;

https://www.allianceabroad.com/j-1-intern-and-trainee-program/

19-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa’nın en büyük yurtdışı eğitim fuarlarında Sponsor kurum danışmanlarının katılımıyla bilgilendirme/iş yerleşim fuari gerçekleştireceğiz.

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Tarihlerimiz;

19 Mart 13:00 - 19:00 – Ankara Sheraton Otel

21 Mart 13:00 - 19:00 – İzmir Hilton Otel

23 Mart 13:00 - 19:00 – İstanbul Bostancı Dedeman Hotel

24-25 Mart 10:00 - 18:00  – İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye


Programi değerlendirmek isteyen öğrencilerinizin IEFT Yurtdisi Egitim Fuari’nda görüşme alabilmesi icin 18 Mart Cumartesi gunu saat 17:00’a kadar caglar@oxfordhousecollege.com adresine mail gönderip randevu almalari gerekmektedir veya aşağıdaki weblinke tıklayarak katılım formumuzu doldurabilirsiniz.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpCN639vgOo-qkY2FOiPofO8MjQQMI0j7sD6OOrlPs7DOaRg/viewform